OZNAM O KARANTÉNE

Na základe rozhodnutia RÚVZ v Prešove zo dňa 18.10.2021 majú deti z triedy SOVIČKY  nariadenú povinnú domácu karanténu v dňoch 18.10.  až 24.10. 2021.

Pokiaľ výsledok RT-PCR testu vykonaného najskôr v 5. deň od posledného kontaktu s pozitívnou osobou je negatívny a osoba nemá žiadne príznaky COVID-19, karanténa môže byť ukončená po 7 dňoch.

Usmernenie pre rodičov:

• Kontaktovať detského lekára a nahlásiť mu, že dieťa je v karanténe z dôvodu úzkeho kontaktu s pozitívnou osobou (TU).
  • Priebežne sledovať dieťa a v prípade zhoršeného zdravotného stavu dieťaťa neodkladne kontaktovať detského lekára.
  • Pri návrate do školy (25.10. 2021) doložiť „Potvrdenie o chorobe“ vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast, a to bez ohľadu na dĺžku trvania jeho neprítomnosti + Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfečnosti , dátum na vyhlásení musí byť rovnaký ako je dátum nástupu dieťaťa do školy. Bez toho nebude dieťaťu  umožnený vstup do školy.

Prosíme, aby ste naďalej sledovali web stránku školy, ktorá bude priebežne aktualizovaná a prinesie informácie o prípadných  zmenách.

Ďakujeme za  pochopenie.

vedenie školy

ČO POTREBUJE  DIEŤA DO MATERSKEJ ŠKOLY Prvý deň dostanete  zložku  s papiermi, ktoré treba  vyplniť  a priniesť do MŠ po dohode s triednou učiteľkou. Zároveň podpíšete vyhlásenie o bezpríznakovosti v súvislosti s opatreniami COVID – 19. Osobné